این عطر ها به شکل مینیاتوری در حجم های 25 و 33 میل توسط شرکت ایرانی برندینی ساخته شده اند. که در بین شرکت های سازنده عطر های مینیاتوری که عمدتا چینی یا ایرانی یا اماراتی هستند، برندینی دارای بهترین کیفیت هم از لحاظ ظاهر (شیشه و جعبه) و هم از لحاظ کیفیت مواد اولیه (شباهت رایحه و پخش و ماندگاری) است.

این روزها، استفاده مداوم از عطر، برای همه آقایان و خانم‌های شیک پوش، تبدیل به اصلی مهم و حیاتی شده است. همه کسانی که تیپ، ظاهر و جلوه اجتماعی خود اهمیت می‌دهند، از یک یا چند عطر اصل و مرغوب استفاده می‌کنند.

در دنیای مدرن امروز، افراد زیادی هستند، که علاقه فراوانی به استفاده همیشگی از عطر دارند و می‌توان گفت،‌ که نوعی وابستگی به عطرهای‌شان دارند. این دسته از افراد به استشمام بوی خوش عادت کرده‌اند و حتی لحظه‌‌ای را بدون بوی خوش نمی‌توانند سپری کنند.

جالب است بدانید، که بوی خوش یکی از مهم‌ترین موفقیت‌ها در ارتباطات اجتماعی به شمار می‌رود. حتی استفاده از رایحه خوش باعث می‌شود، که در روزهای پر اضطراب و پر هیاهو، آرامش بیشتری داشته باشیم و کیفیت زندگی خود را حفظ کنیم.

واضح است، که همه ما یک یا چند عطر همیشگی برای خودمان داریم،‌ که به نوعی امضای ما محسوب می‌شود. اما اگر بخواهیم این عطرها را همه جا و همیشه همراه خود داشته باشیم، در عمل امکان‌پذیر نیست. زیرا یا باید همیشه یک کیف بزرگ مخصوص عطرهای‌مان همراه‌مان داشته باشیم، یا باید بخش زیادی از حجم کیف دستی‌مان را به جای پر کردن با لوازم ضروری،‌ از عطرهای خود پر کنیم. 

حالا اگر با وجود این شرایط، باز دوست داشته باشیم، که عطر محبوب خودمان را همه جا با خود همراه کنیم، چه راه حلی وجود دارد؟

عطر مینیاتوری چیست و چگونه تولید می‌شود؟

یکی از بهترین روش‌ها برای همراه داشتن همیشگی عطر محبوب‌مان، خرید و استفاده از عطر مینیاتوری است. عطر و ادکلن مینیاتوری در واقع عطرهایی در حجم‌های کوچک هستند، که ظاهری کاملا شبیه به سایز واقعی عطر دارند.

 عطر و ادکلن مینیاتوری در واقع با نام عطر جیبی نیز معروف است و شناخته می‌شود. این عطرها علاوه بر اینکه می‌توانند همیشه در کیف‌مان همراه ما باشند و جای زیادی نمی‌گیرند، بلکه می‌توانند در کنار عطر مورد علاقه و بزرگ‌ترمان که ۵۰ یا ۸۰ یا ۱۰۰ یا ۱۲۰ میلی‌لیتر یا در سایر حجم‌های زیاد هستند، مورد استفاده قرار بگیرند و همیشه بوی عطر محبوب‌مان را تازه نگه دارند.

عطرهای مینیاتوری، به عنوان عطرهای جیبی نیز شناخته می‌شوند. این عطرها در سایزهای کوچک، اما با شکل جعبه و شیشه یکسان با نمونه‌های اصلی تولید می‌شوند. عطرهای مینیاتوری را هم برندهای اصلی عطرهای مختلف و هم برندهای متفرقه عطر تولید می‌کنند.

عطرهای مینیاتوری اصل، دقیقا مشابه نمونه‌های دارای حجم زیاد خودشان تولید می‌شوند و تمام مواد و ترکیبات آن‌ها دقیقا با نمونه بزرگ یکسان است. جعبه‌های این عطرهای مینیاتوری اصل نیز مانند عطرهای سایز بزرگ، دارای بچ کد و سریال هستند. این عطرها هیچ تفاوتی با سایز بزرگ‌تر خود ندارند و تنها تفاوت آن‌ها در سایز جعبه و اندازه شیشه عطر است.

از زمانی که عطرهای مینیاتوری، با استقبال مردم، کلکسیون‌داران و علاقمندان به عطر مواجه شده‌اند، برندهای تجاری مختلف نیز تصمیم به تولید عطرهای مینیاتوری مشابه با عطرهای اصلی کرده‌اند. البته برندهای متفرقه، نام برند خود را نیز به همراه نام و برند عطری که مشابه عطر تولد شده توسط خودشان است، روی جعبه و شیشه محصول خود چاپ می‌کنند. 

فراموش نکنید، که جعبه نمونه عطرهای مینیاتوری شرکت‌های متفرقه با نمونه تولید شده توسط برندهای اصلی، تفاوت‌های زیادی دارد. در واقع می‌توان گفت، که مایع درون شیشه عطرهای مینیاتوری با برندهای متفرقه، یک کپی از نمونه‌های اصلی هست و برای تولید آن‌ها، تلاش کرده‌اند که رایحه‌ای شبیه به رایحه عطر اصلی را ایجاد کنند.

مزیت عطرهای مینیاتوری چیست؟

اولین مزیت عطرهای مینیاتوری آن است، که دوستداران عطر می‌توانند آن را همه جا و در هر شرایطی با خود حمل کنند. این عطرها حتی در جیب لباس نیز جا می‌شوند و اگر فردی کیف همراه خود نداشته باشد، باز هم می‌تواند عطر خود را با خود حمل کند.

مزیت دیگر عطرهای مینیاتوری برندهای اصلی، تطابق رایحه آن‌ها با نمونه ۱۰۰ میلی‌لیتری یا سایر حجم‌های‌شان است. در واقع این عطرها از نظر رایحه، یکسان و از لحاظ ماندگاری و پخش بو و غلظت رایحه، با تفاوتی اندک نسبت به نمونه‌های پرحجم‌تر خود می باشند.

این عطرها، برای علاقمندان به عطر، یک مزیت مهم دیگر نیز دارند. اگر فردی در استفاده از عطر، مدام سلیقه‌اش تغییر می‌کند یا تنوع طلبی دارد، استفاده از این عطرها برای او یک مزیت به حساب می‌آید. استفاده از عطرهای مینیاتوری برای این افراد، هم به صرفه‌تر است و هم پاسخگویی کامل و کافی برای روحیه تنوع طلبی آن‌ها به شمار می‌رود.

در نهایت، بهترین مزیت خرید عطر مینیاتوری آن است که وقتی افراد از انتخاب عطری که قصد خریدش را دارند، مطمئن نیستند، بنابراین با خرید این عطرها و مصرف کوتاه مدت آن‌ها می‌توانند، با اطمینان بیشتری، تصمیم قطعی خود را برای خرید یک عطر با حجم زیاد و قیمت گران، بگیرند.

X