۱- پوست خود را قبل از استفاده از عطر و ادکلن حتما مرطوب کنید، مرطوب کردن پوست شما باعث افزایش انتشار عطر و افزایش ماندگاری آن خواهد شد.

۲- از زدن عطر به موهای خود خودداری کنید. تقریبا قسمت اصلی هر عطر را الکل تشکیل می دهد که این مساله باعث آسیب زدن به موهای شما خواهد شد و خشکی موهایتان را به همراه خواهد داشت.

۳- هرگز بعد از اسپری کردن عطر بر روی مچ دستان خود آن‌ها را به یکدیگر نمالید! همانطور که می دانید بسیاری از عطر و ادکلن‌ها دارای سه نت اولیه، میانی و پایانی هستند و اصطکاک باعث جذب سریع ماده روغنی عطر به پوست شده و در نتیجه رایحه عطر را خراب خواهد نمود.

۴- سعی کنید به جای اسپری کردن عطر به تمام نقاط بدن خود آن را در نقاط خاصی از بدن که دارای نبض هست بزنید. این نقاط عبارتند از: داخل مچ دست، گردن، داخل آرنج و پشت زانوها. با توجه به نزدیکی خون رسانی در نزدیکی پوست این مساله سبب می شود ماندگاری و پخش عطر فوق العاده شود.

۵- توجه داشته باشید که هر عطر بر روی پوست شما اثری متفاوت خواهد داشت و یکی از این موارد رژیم غذایی است که بر بوی منتشر شده از پوست شما تاثیر خواهد گذاشت.

۶- هرگز در هنگام خرید بیش از ۳ عطر مختلف را بو نکنید! چرا که مشام شما از عطر پرشده و نحوه انتخاب را بسیار سخت خواهد نمود. اگر می خواهید تعداد عطر بیشتری تست کنید، بعد از چند عطر یک فنجان قهوه را ببویید. بو کردن قهوه سبب می شود مشام شما برای بو کردن رایحه عطر جدید آماده شود.

۷- عطرهای امروزی کمتر با اسانس گل های طبیعی ساخته می شوند، این نکته را هرگز از یاد نبرید.

۸- برخی از عطرها از فضولات حیواناتی چون گربه ساخته می شوند.

۹- عطرها می توانند حال و هوای شما را تغییر دهند. مثلا عطرهایی که دارای اسطوخودوس هستند آرامش را به شما هدیه می دهند و آن هایی که رایحه مرکبات دارند حس شادابی را منتقل می کنند.

۱۰- عطرهای مردانه ، فقط برای آقایان نیست! آیا می دانید که یک سوم عطرهای مردانه توسط خانم ها استفاده می شود؟

X